O nas

REWOŚ Sp. z o.o. wystartował w dniu 20 lipca 1998, kiedy to wraz z Jerzym Wysockim postanowiliśmy zainwestować w rozwój technologii oczyszczalni ścieków. W tym celu wykorzystaliśmy szeroką wiedzę jaką posiedliśmy obaj w trakcie specjalistycznych studiów i późniejszego doświadczenia zawodowego. Jerzy był meliorantem a ja prezentowałem kierunek – inżynieria chemiczna procesowa. Znakomicie się  uzupełnialiśmy. Ze szczególną estymą traktowaliśmy ekologię wód – ekohydrologię.

REWOŚ powstał ze zbitki pierwszych liter od słów
Rekultywacja, Ekologia, Woda, Odpady, Ścieki.

W krótkim czasie dobraliśmy zespół  złożony z inżynierów budowlanych o specjalnościach: konstruktor, architekt, elektryk, automatyk i inżynier sanitarny. Zaprojektowaliśmy pierwszą oczyszczalnię ścieków, potem drugą i kolejne. Każda następna była doskonalsza od poprzedniej.  Niestety 3 grudnia 2011 mój wspólnik i współtwórca patentu zmarł.

Od tego czasu sprawy REWOŚ’ia  prowadzę sam. Kontynuuję wypracowane przez nas zasady działania. Doskonalę inżynierię oczyszczania ścieków w stopniu umożliwiającym doprowadzenie ścieków do środowiska do stanu pozwalającego wykorzystać je do zastosowań bytowych.

Zwykle po kilku latach od uruchomienia instalacji w zbiornikach gdzie woda jest odprowadzana pojawiają się ryby w ilościach uprzednio niespotykanych.

Idea inżynierii oczyszczania ścieków od samego początku bazowała na doświadczeniach i obserwacjach poczynionych w wodach powierzchniowych zarówno stojących jak i płynących. Umożliwiło to optymalizację procesów oczyszczania ścieków pozwalającą na maksymalizację efektywności procesu oczyszczania przy minimalizacji kosztów.

Janusz Jerzy

Możliwość komentowania została wyłączona.